"Страхотна победа, но трябва да остана напълно концентриран", написа Григор Димитров на официалната си страница във "Фейсбук" часове след страхотния си успех в Австралия.

Гришо победи световния номер 13 Милош Раонич с 6-4, 6-3 и е на четвъртфинал на турнира в Бризбейн, където ще се изправи срещу Юрген Мелцер. "Поздрави от Бризбейн и най-добри пожелания на всички за 2013 година", написа още хасковлията на своята страница в социалната мрежа. "Днес стана много хубав мач и аз съм доста щастлив от начина, по който играх. Трябва обаче да остана фокусиран. В следващия кръг ще играя с Юрген Мелцер. Благодаря на всички за окуражаващите послания и ще се видим скоро", завършва ракета номер едно на България при мъжете. Димитров бе безпощаден днес при подаванията си и спечели всички 26 точки при вкаран първи сервис, отразявайки и двете възможности за пробив, които се откриха пред съперника му. Раонич, който бе поставен под номер 2 в основната схема на турнира, така и не успя да постави българина под напрежение и допусна по един пробив в двата сета, за да загуби след час и 2 минути. С достигането си до най-добрите осем в Бризбейн Димитров си осигури 45 точки за световната ранглиста и 12 090 долара от наградния фонд. /БГНЕС