Лацио победи Каляри с 2:1 в двубой от 19-и кръг на италианския шампионат. В другия съботен мач от кръга Катания - Торино бе фиксирано нулево равенство.

На Олимпийския стадион в Рим и трите гола паднаха през второто полувреме. Нападателят на гостите Марко Сау откри резултата в 62-ата минута, но "орлите" обърнаха развоя на срещата с голове на Абдулай Конко /79`/ и Антонио Кандрева от дузпа /86`/. Каляри завърши срещата с 9 футболисти, след като 6 минути преди края червени картони получиха халфа Андреа Косу и вратаря Микаел Агаци. С 39 точки Лацио заема второ място във временното класиране, а Каляри остава на 17-та позиция с 16 т. В следващия кръг на 13 януари Лацио посреща Аталанта, а Каляри играе на свой терен с Дженоа. /БГНЕС