Отборът на Барселона започна отлично 2013 година, след като разби с 4:0 тима на Еспаньол в дербито на Каталуния пред погледа на своя наставник Тито Виланова.

Виланова се подложи на операция на 20 декември, след като стана ясно, че раковото му заболяване се е възвърнало, но вчера вече водеше своя тим от страничната линия. Шави откри резултата на "Ноу Камп" в 10-та минута след асистенция на Иниеста, а до 27-та минута Педро Родригес покачи на 3:0 с две попадения. Две минути по-късно Лионел Меси отбеляза дежурното си попадение, за да започне новата година, както завърши старата. В другия късен мач от вчера Атлетико Мадрид не успя да вземе гостуването си на Майорка, като двубоят завърши 1:1. По този начин Барселона вече има преднина от 11 точки пред Атлетико на върха на класирането и 16 преди големия съперник Реал Мадрид, който победи Реал Сосиедад с 4:3. /БГНЕС