Челси загуби изненадващо от Суонси с 0:2 домакинския си мач от полуфиналния плейоф за Купата на Лигата.

Срещата се игра пред 40 хил. зрители на ст. "Стамфорд Бридж" в Лондон. Мултимилионерите от Челси бяха неузнаваеми и гостите от Уелс се възползваха максимално от това, забивайки по един гол във всяко от двете полувремена.

Резултатът бе открит в 39-ата минута от Мику, възползвал се от грешка на защитника на лондончани Бранислав Иванович - 0:1. През втората част Челси опита да се върне в мача, но атаките към врата на Суонси бяха вяли и безплодни.

Мачът вече отиваше към приключване, когато за ужас на зрителите "Лебедите" вкараха и още едни гол. Негов автор бе Греъм, реализирал в 92-та минута след нова ужасяваща грешка на Иванович.

Краен резултат: Челси - Суонси 0:2. Реваншът е след две седмици на ст. "Либърти" в Уелс. /БГНЕС