Ювентус победи Милан с 2:1 в четвъртфинален мач за Купата на Италия след продължения и се класира за полуфинала на турнира.

Срещата, играла се на стадиона в Торино, премина равностойно и се наложи победителят да бъде излъчен след продължения.

Резултатът бе открит още в 6-ата минута от гостите чрез новата им звезда Стефан Ел-Шаарави, при асистенция на Боатенг.

Домакините обаче не се оставиха ранният гол да ги прекърши и бързо се върнаха в мача. Автор на изравнителното попадение, паднало в 12-ата минута, бе друг италиански национал - Себастиян Джовинко.

От тук до края на мача двата отбора играха на сигурно, като повече се пазеха да не допуснат гол отколкото да отбележат такъв. Съвсем логично редовните 90 минути завършиха наравно - 1:1, и последваха продължения.

Победният гол за "Старата госпожа" реализира в 96-ата минута черногорецът Мирко Вучунич. На полуфиналите за Купата на Италия Ювентус среща Лацио. /БГНЕС