Четирикратният носител на " Златната топка" Лео Меси пропусна втория мач срещу втородивизионния Кордоба от турнира за Купата на Испания, но и без него на зрителите на "Ноу Камп" не им бе скучно, след като Барселона разгроми съперника си с 5:0.

21-годишният полузащитник Тиаго Алкантара откри резултата в 17-ата минута, а по два гола добавиха нападателите Давид Вия (21` и 26`) и Алексис Санчес (55`, 85`). Борещият се с рака треньор на каталунците Тито Виланова не бе на пейката, а на негово място бе асистента му Жорди Роура. Зо 1/4 финалите се класира и Бетис, който победи минимално Лас Палмас с 1:0 и продължава напред с общ резултат 2:1. Единственият гол отбеляза Рубен Кастро в 85-ата минута. Хетафе и Атлетико Мадрид не успяха да си вкарат гол и място в ¼ финалите си осигуриха гостите от столицата, които спечелиха първия мач на "Висенте Калдерон" с 3:0. В следващия етап Барса играе с Малага, а Атлетико Мадрид с Бетис. /БГНЕС