Реал Мадрид загуби за пореден път точки в шампионата на Испания, след като не успя да победи Осасуна в 19-и кръг на Ла Лига.

Двубоят в Памплона завърши при нулево равенство, което позволи на домакините да напуснат последното място в таблицата. Реал имаше преимущество през първото полувреме, но през второто остана с десет футболисти. Бразилецът Кака, който влезе на терена в 58-ата минута, получи два жълти картона (60`, 76`). Шампионите бяха принудени да се оправят и без своя ас Кристиано Роналдо, който бе наказан за този мач. Реал е трети в класирането с 37 точки, а лидер с 52 и мач по-малко е Барселона. Каталунците гостуват на Малага тази вечер. Осасуна измести от предпоследното 19-то място Депортиво Ла Коруня. В друг мач от Ла Лига Валенсия победи у дома на "Местая" Севиля с 2:0. И двата гола за отбора на Ернесто Валверде отбеляза Роберто Солдадо (51`, 89`).