Уругвайската футболна федерация /УФФ/ реши в четвъртък да отмени всички футболни мачове в южноамериканската страна през следващите десет дни, заради насилието, което помрачи в сряда мач между Насионал и Пенярол.

"Трябва ни седмица за размисъл и работа с полицията. /.../ Футболът трябва да бъде празник. Не трябва да започваме по този начин спортната година", заяви Себастиан Бауса, президент на УФФ.

В сряда, по време на летния турнир, срещата между двата клуба и исторически съперници в Монтевидео се изроди.

В края на полувремето, спечелено с 1:0 от Пенярол, играчите на Насионал протестираха срещу реферите. Полицията се включи в тяхна защита. Сред хаоса, вратарят на Насионал Хорхе Бава удари силно в лицето полицай, който падна на земята.

Анулиран бе и приятелски турнир планиран за уикенда между Насионал, Пенярол и аржентински клубове.

Реваншът на класическия сблъсък между Пенярол и Насионал следващата сряда няма да се отлага, съобщи АФП.

В Уругвай спирането на футболните срещи заради насилие по стадионите е практика почти всяка година. /БГНЕС