Отборът на Челси изигра много силно първи и безумно слабо второ полувреме, но все пак удържа победата с 2:1 над Арсенал на "Стамфорд Бридж" в мач от Висшата лига.

"Сините" започнаха вихрено, а множеството грешки в средата на терена за гостите само улеснявах тима от "Стамфорд Бридж" да застрашава вратата на Войчех Шчесни. Още в 6-ата минута Хуан Мата овладя страхотно топката в наказателното поле и откри резултата. Опасностите за гостите продължаваха да се нижат една след друга и в 15-ата минута Шчесни фаулира останалия сам срещу него Рамирес за дузпа. От бялата точка Франк Лампард не сбърка за 2:0. Така завърши и полувремето, а след почивката нещата се обърнаха. Арсенал натисна сериозно противника и върна един гол в 58-ата минута. Фернандо Торес отново изненада с уникални пропуски, а появилият се на негово място Демба Ба пропусна да вкара от чисто положение. Все пак домакините запазиха преднината си с доста усилия в края и взеха трите точки. С тях тимът остава на трето място в класирането. /БГНЕС