Рома победи Интер с 2:1 като домакин в първия мач от полуфинала между двата тима от турнира за Купата на Италия.

Алесандро Флоренци даде преднината на домакините, разписвайки се с глава след центриране на Иван Пирис в 13-ата минута. Рома натисна и Матиа Дестро удвои 20 минути по-късно след ново центриране на Пирис. Столичният тим имаше още шансове да увеличи преднината си, преди голям гаф да върне Интер в играта минута преди почивката. Николас Бурдисо сбърка фатално, позволявайки на Родриго Паласио абсолютно непокрит да засече центриране на Естебан Камбиасо. Това бе втори гол за Паласио срещу Рома в рамките на една седмица след онзи при равенството 1:1 за първенство. Реваншът ще се играе през април. Лацио и Ювентус завършиха 1:1 в другия полуфинал. /БГНЕС