Олимпик Лион се завърна на първото място във френския футболен елит след победа с 2:0 при гостуването на Валенсиен.

Гостите успяха да поведат в резултата още в първата си сериозна атака, когато младият халф Гедиа Фофана пое топката, мина през двама бранители на домакините и с хубав далечен удар в 8-ата минута не остави никакъв шанс на стража на Валенсиен. Френският национал Бафетибис Гомис можеше да запише най-малко хеттрик на своя сметка, но все пак вкара едно попадение в 28-ата минута, което бе достатъчно Лион да се прибере у дома с трите точки. Това бе четвърта победа за френския гранд в последните му пет гостувания в лигата, докато Валенсиен вече има четири поражения в последните си шест двубоя. /БГНЕС