Борусия Дортмунд победи с 3:0 Нюрнберг и излезе временно на второто място в класирането на Бундеслигата.

"Жълто-черните", които са на 9 точки от лидера Байерн, който играе в неделя с Щутгарт, решиха двубоя в своя полза още през първото полувреме. И трите попадения бяха дело на поляци, като първо на два пъти се разписа Якуб Блашчиковски, а един гол добави през втората част и таранът на Дортмунд Роберт Левандовски. Шампионите на Германия получиха леко пресилена дузпа в 18-ата минута за нарушение на Тимо Гебхарт срещу Пишчек. Блашчиковски застана зад топката и не сгреши за 1:0, а точно три минути по-късно отново той покачи на 2:0 след центриране на Марко Ройс. Левандовски в 88-ата минута с хубаво воле, след поредния чудесен пас на Ройс, оформи крайното 3:0. Борусия Дортмунд е на втората позиция, заради по-добрата си голова разлика от Байер Леверкузен, но "аспирините" играят днес с Фрайбург и могат отново да си върнат преднината от 3 точки. /БГНЕС