Хановер игра 55 минути с човек по-малко, но стигна до успеха с 2:1 у дома над Волфсбург, докато Шалке 04 направи само 0:0 като гост на Аугсбург.

В мача между две от най-опасните атаки в Бундеслигата, резултатът беше открит още в 3-ата минута. Точен за Хановер бе Абделауе, но пък в 35-ата минута Поконоли си изкара червен картон и остави домакините с 10 души. Това не попречи на голмайстора на домакините Маме Бирам Диуф да удвои в 38-ата минута. Мадлунг върна един гол в началото на втората част, но повече "вълците" не постигнаха. Хановер излезе девети с успеха, Волсфбург е 13-и. Провалът на Шалке пък го оставя на шеста позиция. Айнтрахт Франкфурт пък заема 4-ата позиция след победата с 2:1 у дома над Хофенхайм. В други мачове от днешната програма на 19-ия кръг Мьонхенгладбах срази с 2:1 Фортуна, а Гройтер Фюрт отнесе 0:3 от Майнц. /БГНЕС