Новак Джокович влезе в историята, след като спечели рекордна трета поредна титла на Аустрелиън Оупън.

Номер едно в света надделя над британеца Анди Мъри за близо четири часов мач с 6-7, 7-6, 6-3, 6-2 , за да стане първият триумфирал в Мелбърн в три поредни години. Пътят на Ноле, който е допусна нито един пробив в днешния мач, до финала премина през много обрати и драматизъм. Джокович премина през Вавринка, Бердих, Ферер, а най-накрая и през Мъри, за да изравни рекорда на Агаси и Федерер, за четвърта титла от Аустрелиън Оупън. Мачът започна очаквано като двамата тенисисти играеха гейм за гейм, а Мъри успя да спечели първият сет с 6-7 (7/2) в тайбрека. Следващият сет обаче беше за Ноле, който изравни отново със 7-6(7/3). Третият сет Джокович взе лесно с 6-3, което може би беше резултат на това, че Мъри поиска медицинска помощ, заради наранявания на крака по време на паузата между втория и третия сет. Четвъртият сет започна с пробив на Мъри, но това не спря Ноле да вземе последната част с 6-2. Това е третият пореден триумф за Джокович на Аустрелиън Оупън, който се окичи с титлите през 2011, 2012, а преди това и през 2008 година. Това е общо шеста титла на Джокера от Големия шлем, който има успех и на Ю Ей Оупън, и Уимбълдън. /БГНЕС