Реал Мадрид и Барселона завършиха 1:1 в първи полуфинален мач за Купата на краля, играл се пред 80 хил. зрители на ст. "Сантяго Бернабеу".

В стартовите състави и на двата тима имаше любопитни промени - Реал излезе с третия си вратар Диего Лопес, а вместо Валдес за каталунците пазеше резервата Пинто.

Реал упражни надмощие веднага след първия съдийски сигнал. Първата голова възможност за домакините се откри още във 2-та минута, когато Кристиано Роналдо изпълни майсторски пряк свободен удар, но резервата Пинто показа добър рефлекс и спаси.

Барселона скоро изравни играта, като в 21-ата минута имаше шанс да открие резултата. Прекият свободен удар, изпълнен от Шави за нарушение срещу самия него, обаче срещна напречната греда на Диего Лопес.

Три минути по-късно Рикардо Карвальо върна лошо топката към вратаря, Педро от Барса я открадна и стреля към вратата. Сигурният гол бе спасен от младия французин Рафаел Варан, който изби от голлинията.

Второто полувреме също премина при поделено надмощие, като резултатът бе открит от гостите. Автор на гола бе Сеск Фабрегас, изведен в коридор от Лионел Меси и промушил топката покрай вратаря Лопес с плътен диагонален удар - 0:1.

Изравнителното попадение дойде в 81-ата минута, като голът заби 19-годишният Варан - 1:1. До края на мача гостите имаха едно-две хубави положения, но така и не съумяха да се възползват от тях

В първи мач от другия полуфинален плейоф довечера Атлетико Мадрид посреща Севиля. Срещите реванш са на 27 февруари, съответно в Барселона и Севиля. /БГНЕС