Италианският шампион Интер победи ПСВ Айндховен с 2:0 с две попадения на Златан Ибрахимович. Той се разписа от дузпа в 15-та минута и с глава след пас на Луиш Фиго в 31-та, в среща от група G в Шампионската лига. Домакините завършиха мача с 9 души, след като Кристиан Киву в 65-та минута получи втори жълт картон за нарушение срещу Кулина, а след последния съдийски сигнал на Давид Суазо бе показан червен картон. За шведския нападател, който в сряда ще навърши 26 години, това са първи голове в Шампионската лига след декември 2005 година, когато играеше в тима на Ювентус. Домакините играха без наказаните Майкон, Иван Кордоба, Никола Бурдисо и Хулио Рикардо Крус, а Марко Матераци и Патрик Виейра са с контузии. Оливие Дакур получи контузия на загрявката и бе заменен от Сантяго Солари. "Ибрахимович е страхотен футболист, истински шампион. Той завършва атаката в нашия отбор, има висока класа и винаги прави разликата", каза старши треньорът на Интер Роберто Манчини. "Трябва винаги да сме концентрирани и да не забравяме, че в Шампионската лига е трудно, очарователно и странно", добави той. Въпреки двата гола на легионери от Сърбия и Бразилия, ЦСКА не успя да победи като домакин Фенербахче среща от втория кръг на Шампионската лига, като срещата завърши наравно 2:2. Пред 25 000 зрители на стадион "Локомотив" за домакините точни бяха Милош Красич в 49-та минута и Вагнер Лав в 53-та от дузпа. За отбора от Истанбул головете реализираха бразилците Алекс в 9-та и Дейвид в 85-та минути. Гостите поведоха с попадението с глава на Алекс, което стана след грешка в отбраната на руския тим. В началото на второто полувреме само за 4 минути ЦСКА стигна до обрат. Първо сръбският полузащитник Милош Красич изравни, а след това Вагнер Лав бе точен от дузпа. Пет минути преди последния съдийски сигнал Дейвид с удар от около 30 метра донесе точката на Фенербахче. С това равенство ЦСКА намали все повече шансовете си да продължи на осминафиналите още повече, че в първия мач загуби с 1:2 от ПСВ Айндховен. Турският шампион Фенербахче е начело в групата с 4 точки, една повече от Интер, след като завърши наравно 2:2 като гост на ЦСКА (М).В следващия кръг на 23-ти октомври шампионът на Русия играе у дома с италианския Интер.