Германия победи Франция с 2:1 в контролен мач, играл се пред 75 хил. зрители на "Стад де Франс" в Париж.

За последен път Франция губи от Германия през 1987 г., когато Руди Фьолер донесе победата за Бундестима със същия резултат - 2:1

Снощният мач премина оспорвано, като обаче германците действаха по-рационално. Началото бе за домакините, които бяха по-активният отбор през първото полувреме. Териториалният им превес се увенча с успех в 44-ата минута, когато Матийо Валбуена изправи претъпкания "Стад де Франс" на крака 1:0 за Франция. Голът обаче бе повече плод на случайност, отколкото на изработена атака.

През втората част ролите се размениха - Германия нападаше повече, докато Петлите мислеха повече за укрепване на защитата и халфовата линия. В 51-ата минута Томас Мюлер изравни при асистенция на Гюндоган. Натискът на немците продължи и в 74-ата минута Сами Кедира реализира брилянтен пас на Месут Йозил, оформяйки крайното 2:1.

Това първата победа за Германия срещу Франция от обединението на ГФР и ГДР. /БГНЕС