Цветана Пиронкова започна добре, но допусна обрат и загуби от Хедър Уотсън, а така Великобритания надигра България в полуфинала от първа група на Евро-африканската зона на турнира "Фед Къп", който се провежда в Ейлат, Израел.

По-рано днес Лора Робсън очаквано надигра с 6-0, 6-4 Диа Евтимова и сега чакахме успех на Цвети, за да останем в играта с третия мач на двойки. Българката обаче загуби с 6-1, 4-6, 2-6. Цвети започна отлично първия сет, в който даде само гейм на първата ракета на британките и поведе с 1-0 за само 24 минути. С един пробив във втори сет 41-ата в света обаче изравни в резултата. В третия сет Цвети направи един брейк, но бе пробита на цели 3 пъти и в крайна сметка загуби за общо игрално време 1:31 часа.

Великобритания като победител от този полуфинал добива правото да играе в плейоф на 20 и 21 април срещу някой от четирите загубили състава в мачовете през този уикенд в Световна група две, за влизане в по-горната група. /БГНЕС