Някогашният гранд Ливърпул записа срамна загуба като домакин срещу Уест Бромич.

Мачът, играл се на ст. "Анфийлд" пред 45 хил. зрители, бе от 26-ия кръг на английската Висш лига. Първото полувреме премина равностойно, но скучно. През втората част домакините заиграха по-активно, но атаките им бяха вяли и не вещаеха изненада. Добри възможности имаха Луис Суарес и Стивън Джерард, но вратарят на Уест Бромич спаси.

Върхът на безпомощността на Лувърпул бе в 77-ата минута, когато капитанът Джерард пропусна дузпа, отсъдена за нарушение срещу Суарес. Четири минути по-късно принципът "не вкараш ли, ще ти вкарат" доказа валидността си, като Гарет Макаули изведе Уест Бромич напред - 0:1. В последната минута на редовното време Ромелу Лукаку удвои, правейки унижението на Ливърпул пълно: 0:2.

Победата позволи на Уест Бромич да задмине Мърсисайдци в класирането във Висшата лига с 1 т. Славният някога Ливърпул е на 9-то място - на цели 29 т. от лидера Манчестър Юнайтед и на 12 т. от челната четворка, даваща право на участие в Шампионската лига.