Отборът на Пари Сен Жермен спечели първия осминафинал от Шампионската лига срещу Валенсия с 2:1, като единственото разочарование за парижани от "Местая" бе червеният картон, който Златан Ибрахимович получи в края.

През първата част домакините контролираха играта, но бяха наказани на два пъти от бързите контраатаки на ПСЖ. В 10-та минута Езикел Лавеци откри резултата в полза на гостите след асистенция на Хавиер Пасторе, а малко преди почивката самият Пасторе удвои преднината на своя тим. Всичко се развиваше отлично за възпитаниците на Карло Анчелоти до последната минута на мача, когато Рами намали изоставането на "прилепите", а веднага след това Ибрахимович получи според директен червен картон за опасно влизане в краката на Гуардадо. По този начин испанският тима запази шансове за реванша след три седмици, но ПСЖ остава твърд фаворит за продължаване напред в турнира. /БГНЕС