Отборите на Лацио и Реал Мадрид направиха равенство – 2:2, в мач от група „C” на Шампионската лига. С по два гола в мача се отличиха нападателите Горан Пандев (Лацио) и Рууд ван Нистелрой (Реал Мадрид). Холандският стрелец на два пъти извеждаше „кралския” клуб напред в резултата, но македонецът отвръщаше на удара. В 9-ата минута Нистелрой засече в мрежата центриране на сънародника си Уесли Снайдер от пряк свободен удар. В 32-ата минута Пандев се възползва от пас на Стендардо с глава и изравни. В 61-ата минута Нистелрой бе изведен от Раул на добра позиция и не пропусна отново да изведе Реал напред. Крайният резултат бе оформен четвърт час преди края на срещата, когато Пандев се разписа за 2:2. Вердер Бремен допусна изненадваща загуба с 1:3 у дома от Олимпиакос. Бременци водеха след първото полувреме с гол на Алмейда, но в последните 17 минути Олимпиакос стигна до пълен обрат. Шампионска лига, Група „С” Лацио - Реал Мадрид 2:2 Голмайстори: 0:1 - Ван Нистелрой (9), 1:1 - Пандев (32), 1:2 - Ван Нистелрой (61) 2:2 - Пандев (75) Вердер - Олимпиакос 1:3 Голмайстори: 1:0 - Алмейда (32), 1:1 - Столтидис (73), 1:2 - Пацацоглу (82), 1:3 -Ковачевич (87). БГНЕС