Реал Мадрид не успя да победи Манчестър Юнайтед у дома, въпреки че бе сочен за фаворит в първия осминафинален мач за Шампионската лига.

Мачът се игра през близо 80 хил. зрители на стадион "Сантяго Бернабеу". И двата отбора започнаха предпазливо, повече с мисълта да не инкасират гол, като постепенно домакините наложиха превес.

Първото попадение обаче падна във вратата на Белия балет - в 20-ата минута Уейн Руни центрира от корнер и Дани Уелбек засече топката с глава, реализирайки за 0:1. Полученият гол бе плод на колективна грешка в отбраната на Реал, оставила Уелбек напълно непокрит.

Изненадващият развой на мача обаче не смути домакините и те набързо възстановиха равенството. 10 минути след гола на Уелбек, също с глава, Кристиано Роналдо заби неспасяемо топката в левия долен ъгъл на вратата на Давид Де Хеа: 1:1. Головият пас за Роналдо бе дело на Анхел Ди Мария.

През второто полувреме Реал имаше териториално надмощие, което обаче играчите в бяло така и не съумяха да оползотворят. "Червените дяволи" също имаха една-две нелоши възможности. В крайна сметка повече голове не паднаха и срещата завърши 1:1.