Първият 1/8 финален мач от Шампионската лига между Шахтьор Донецк и Бопусия Дортмунд завърши наравно - 2:2.

Срещата се игра на ст. "Донбас Арена" пред 49 хил. зрители. Мачът започна с едноминутно мълчание в памет на 5-те жертви на самолетната катастрофа в Донецк. Инцидентът стана по време на аварийно кацане на чартърен самолет Ан-24, като има и 12 ранени.

Самата среща премина оспорвано и равностойно, като домакините се хвърлиха в атаки още с първия съдийски сигнал. В 31-ата минута натискът им се увенча с успех, като хърватинът Дарио Сърна откри - 1:0.

Радостта на домакините обаче трая кратко. Гостите бързо изравниха играта, настанявайки се в половината на Шахтьор. В 41-ата минута голмайсторът на Борусия Роберт Левандовски отбеляза при асистенция на Марио Гьотце - 1:1.

През второто полувреме двата отбора си размениха по още един гол. В 68-ата минута домакините отново излязоха напред чрез Дъглас, реализирал след пак на Ракитски В 87-ата минута Хумелс възстанови равенството при асистенция на Шмелцер.