Отборът на Рубин Казан поднесе една от изненадите в снощните първи мачове от 1/16 финалите на Лига Европа, побеждавайки действащия шампион в надпреварата Атлетико Мадрид с 2:0 в испанската столица.

Автор на първия гол още в 6-ата минута стана турският атакуващ полузащитник на руския тим Гьокдениз Карадениз. Другото попадение отбеляза испанеца Пабло Орбаис в допълнителното време на мача. В Ла Лига този сезон Атлетико Мадрид не бе губил точки, а последната загуба на "дюшекчиите" в евротурнирите на "Висенте Калдерон" бе регистрирана през декември 2010 г. На испанския тим не му помогна и това, че гостите останаха с човек по-малко в края на първото полувреме, когато за нарушение срещу Радамел Фалкао втори жълт картон получи капитанът на руснаците Роман Шаронов. Друг руски тим - Зенит Санкт Петербург, повали със същия резултат 2:0 гранда Ливърпул. Домакините нанесоха своя удар в рамките на три минути. Бразилската звезда Хълк откри резултата с мощен изстрел извън наказателното поле в 69-ата, а в 72-ата бе точен Сергей Семак. Челси стигна трудно до минимален успех с 1:0 срещу Спарта Прага. Бразилският плеймейкър Оскар се появи на терена в 82-ата минута и при първото си съприкосновение с топката успя да порази противниковата врата, превръщайки се в герой на мача. Неочакван резултат бе фиксиран в Неапол, където местният тим загуби от скромния отбор на Виктория Пилзен с 0:3.