Отборът на Блекбърн поднесе голямата изненада в осминафиналите на ФА Къп до момента, след като победи Арсенал с 1:0 на "Емиратс" и изхвърли "артилеристите" от турнира.

Мениджърът на лондончани Арсен Венгер реши да даде почивка на част от титулярите си, заради предстоящия сблъсък с Байерн Мюнхен в Шампионската лига. Джак Уилшър, Санти Касорла и Лукас Подолски започнаха мача на пейката, а в тяхно отсъствие Арсенал не се представи достатъчно добре, за да победи Блекбърн. Гостите се защитаваха добре и не даваха много възможности на "артилеристите", и в крайна сметка дочакаха своя момент, когато в 72-та минута Колин Казим-Ричардс вкара единствения гол в мача. Венгер опита да промени развоя на мача с тройна смяна, но Роувърс успяха да задържат преднината си и по този начин Арсенал отпадна от отбор от долните дивизии за първи път под ръководството на френския специалист. В другите два осминафинала от днес Милуол победи Лутън Таун с 3:0, а Барнзли надигра МК Донс с 2:1. /БГНЕС