Световният номер 4 Давид Ферер се представи убедително в първия си мач на червени кортове за годината, след като победи аржентинеца Агустин Велоти с 6-4, 6-1 в среща от първия кръг на турнира в Буенос Айрес.

Ферер не бе играл от Australian Open насам, когато достигна до полуфиналите, преди да загуби от Новак Джокович. Лидерът в схемата в Буенос Айрес, който защитава титлата си от миналата година, имаше нужда от само 79 минути, за да спечели мача си от първи кръг. Ферер проби съперника си 4 пъти и спечели 75 процента от точките зад първия си сервис, за да си уреди среща с Давид Налбандиян, за да се класира за втория кръг. Аржентинецът се справи със своя сънародник Карлос Берлок след 6-3, 2-6, 6-3 за час и 53 минути. Напред продължават още италианецът Фабио Фонини и аржентинецът Марко Трунгилети.