Димитър Бербатов, който изигра своя мач номер 200 в английския футболен елит, отбеляза едно от най-хубавите попадения през този сезон и помогна на своя Фулъм да победи у дома тима на Стоук Сити с 1:0 в ранния мач от съботната програма на Висшата лига на Англия.

Двата съперника бяха записали победи в домакинствата си през последните четири сезона, а днес традицията продължи, въпреки, че срещата бе доста равностойна и "грънчарите" дори пропуснаха дузпа. Българинът, който заби деветия си гол през тази кампания, се разписа, след като една изчистена топка от Роберт Хут в наказателното поле дойде на крака му и той с прекрасно воле в близкия ъгъл не остави никакъв шанс на Асмир Бегович в 45-ата минута. Това бе 84-и гол в 200 мача в английския елит за Бербатов, като само трима играчи са вкарали повече попадения от него, откакто той дойде в Англия през 2006 година. Това са Уейн Рууни, Робин Ван Перси и Франк Лампард. Българинът, освен това, има в своята кариера в Премиърлийг и цели 31 асистенции. От своя страна Стоук Сити, които бяха в серия от 3 поредни загуби като гост преди мача в Западен Лондон, можеха да изравнят резултата в 56-ата минута, когато получиха дузпа за игра с ръка на Ашкан Дежага в наказателното поле на домакините. Марк Шварцер обаче спаси удара на Джонатан Уолтърс, като това бе втора поредна изпусната дузпа в лигата за нападателя на гостите. В крайна сметка, след единствено попадение на Бербатов, Фулъм постигна важна победа, взе трите точки и записа втората си "суха мрежа" през този сезон. В миналия кръг, при дебюта на Станислав Манолев, който днес бе оставен извън групата на "котиджърс", Фулъм направи 0:0 при гостуването на Норич Сити. Попадението на Димитър Бербатов срещу Стоук Сити може да видите тук - http://www.dailymotion.com/video/xxq6lu_ful1-0sto_sport#from=embediframe. /БГНЕС