Байерн Мюнхен вече води с 18 точки на върха в класирането на Бундеслигата, след като разби гостуващия тим на Вердер Бремен с 5:1 в мач от 23-ия кръг на Бундеслигата.

Ариен Робен откри резултата в 25-ата минута след пас на Филип Лам, а Хави Мартинес покачи на 2:0 само 4 минути по-късно. "Бременските музиканти" пък останаха с човек по-малко в самия край на първата част, след като от игра бе изгонен Прьодл. Нещата станаха кошмарни за тима от Бремен, когато в 48-ата минута Гебре Селасие си заби автогол. Марио Гомес в 52-ата и 89-ата минути, както и Франк Рибери в 89-ата минута пък оформиха разгрома. Кевин де Бруйн все пак вкара почетен гол в 58-ата минута на срещата. Баварците вече имат 60 точки, докато Борусия Дортмунд, които играят утре като гости с Борусия Мьонхенгладбах са втори с 42 точки. Байер Левркузен, които имат 41 точки, пък гостуват в неделя на Гройтер Фюрт. Резултатите от Германия: Аугсбург – Хофенхайм 2:1, Байерн Мюнхен – Вердер Бремен 6:1, Хановер 96 – Хамбургер 5:1, Майнц 05 – Волфсбург 1:1, Щутгарт – Нюрнберг 1:1.