Лионел Меси се разписа за 15-и пореден и отново рекорден път в Ла Лига, за да помогне на лидера Барселона да надвие с 2:1 като домакин Севиля.

Три дни преди срещата-реванш с Реал Мадрид за Купата на краля, каталунците се видяха изоставащи в резултата след гола с глава на Алберто Ботиа. Давид Вия обаче изравни в 52-ата минута, преди Меси да вкара победния гол в 60-ата минута с 38-ото си попадение в 25 изиграни кръга. Реал Мадрид пък имаше нужда от първия гол за сезона в испанския шампионат на Кака, за да надиграе последния Депортиво Ла Коруня. Домакините изпуснаха куп положение, но все пак откриха резултата през първата част чрез Рики. Нападателят на Депортиво не спря да тормози гостите и след почивката, но все пак с влизането в игра на резервите Кристияно Роналдо и Месут Йозил, Реал надделя с 2:1. Първо Кака се разписа в 73-ата минута, а след това Гонсало Игуаин оформи крайния резултат в 88-ата. Други резултати от Испания: Сарагоса - Валенсия 2:2, Майорка - Хетафе 1:3. /БГНЕС