ЦСКА отпадна по изключително драматичен начин от Тулуза, след миг невнимание и допускане на изравняване в 96-ата минута. В първата среща във Франция двата отбора направиха 0:0, а снощи двубоят приключи 1:1. Така с гол преднина на чужд терен гостите влязоха в групите на УЕФА. Попадението за "червените" бе дело на Неи в 65-ата минута от дузпа, след като Ебондо фаулира Велизар Димитров. Четири минути преди края съдията изгони Удоджи за втори жълт картон. Нигериецът влезе като смяна в 75-ата минута и престоя на терена едва десетина минути. В последните секунди на даденото от съдията шест минутно продължение Тулуза изравни чрез Жиняк, който бе оставен непокрит и отблизо с глава изпрати топката в мрежата. През първото полувреме и двата отбора не успяха да покажат хубав и зрелищен футбол. Футболистите на ЦСКА рядко си подаваха повече от 2-3 пъти топката и не застрашаваха сериозно вратата на съперника. Още в 1-ата минута Вуядинович стреля с глава, но вратарят на Тулуза спаси. Две минути по-късно и Неи отправи удар с глава, но той също не попадна в целта. След това темпото на игра поспадна и едва в 16-ата минута Велизар Димитров имаше шанс да открие, но след като получи прехвърлящ пас в наказателното поле, си поведе кълбото дълго с гърди и то стана лесна плячка на стража на французите Никола Дюшез. Постепенно гостите изравниха играта и започнаха по-често да атакуват, като по този начин притъпиха и малкото атаки на играчите в червено. В 18-ата минута Емана нахлу отляво след грешка на Тодор Янчев и Данчо Тодоров, стреля, но топката мина от външната страна на мрежата. В 24-ата минута Велизар Димитров подаде към Неи, но защитник на "виолетовите" изпревари бразилеца. Три минути по-късно Елмандер стреля отдалеч, но Ивайло Петров спаси. В края на първото полувреме "армейците" отново се разиграха, но не стигнаха до така безценното им попадение. В 41-ата минута Абдер Кабус стреля отдалеч, но Дюшез отново бе на мястото си. В 45-ата минута Велизар Димитров започна контраатака за "червените", подаде на Неи надясно, но той не можа да овладее. След това топката попадна в Данчо Тодоров, който центрира в наказателното поле. След силния удар на Кабус стражът на Тулуза отново се справи със задачата си. През второто полувреме действията на играчите и на двата отбора не се промениха кой знае колко. Домакините така и не успяха да създадат опасности пред вратата на Тулуза. В 56-ата минута Вальо Илиев сгреши пред наказателното поле, Ланзаат също не се справи и Емана стреля, но Ивайло Петров спаси по блестящ начин. Две минути по-късно Елмандер навлезе отляво в наказателното поле, Ланзаат го пресрещна, засили се и го бутна с рамо, но съдията не даде дузпа за гостите. Стойчо Младенов реагира и на мястото на Маркиньос в игра се появи Хосе Гарсес. В 64-ата минута Велизар подаде на Неи на границата на наказателното поле, бразилецът му върна с пета, Вили нахлу и Ебондо с десния крак го повали на земята. Съдията веднага даде дузпа, която бе превърната в гол от Неи. В 70-ата минута след изпълнение на корнер Сириекс стреля с глава и топката кацна на гредата. До края на срещата гостите атакуваха, а "червените" само се бранеха. Положението съвсем се утежни, след като Удоджи получи втори жълт картон и ЦСКА остана с 10 души. Така в последните секунди се случи неприятното.