Манчестър Сити стопиха разликата си с Юнайтед на 12 точки, след ключова победа над Челси с 2:0.

Лондончани имаха възможност да поведат, но Джо Харт спаси дузпа, изпълнена от Франк Лампард. Яя Туре и Карлос Тевес пък се превърнаха в героите за Сити, след като оформиха резултата 2:0. Сити откриха резултата в 63-та минута след гол на Туре. Карлос Тевес бетонира победата на "Гражданите", след като вкара за 2:0 в 83-та минута. В другия мач в Премиършип Нюкасъл успя драматично да победи Саутхемптън с 4:2 на "Сейнт Джеймс Парк". Гостите откриха резултата в мача 1:0 чрез Шнайдерлин още в третата минута. "Свраките" обачe отвърнаха на удара и в 32-та минута Сисоко изравни на 1:1. Нюкасъл успяха да поведат преди края на полувремето след попадение на Сисе за 2:1. Малко след началото на втората част, Рики Ламбърт изравни на 2:2. Това очевидно амбицира домакините, които до края на мача постигнаха 4:2, благодарение на успешно изпълнена дузпа от Кабайе и автогол на Йос Хойвелд.