Локомотив София пропусна идеална възможност да стане единствения български участник в груповата фаза на Купата на УЕФА, след като победи Рен с недостатъчното 2:1 като гост в мача-реванш от Купата на УЕФА. Бретонският тим бе постигнал победа с 3:1 в първия двубой и продължава напред с общ резултат 4:3. Подкрепяни от 16 000 свои привърженици, французите поведоха с гол на Марво с глава в 24-ата минута и се помислиха рано-рано за крайни победители. Локомотив обаче отговори с два бързи гола в края на полувремето, които върнаха интригата. И двете попадения бяха дело на Саша Антунович, в 37-ата минута с чудесен удар с глава след центриране на Добрев и в 40-ата минута след акция на "железничарите" по лявото крило. През второто полувреме Локомотив не успя да стигне до нов гол, който щеше да доведе нещата до продължения. Така България остана без участник в европейските клубни турнири, след като Левски отпадна от Шампионската лига, а ЦСКА и Литекс по-рано днес не успяха да прекършат съперниците си в УЕФА Къп Тулуза и Хамбургер. БГНЕС