Отборът на Суонзи разби Брадфорд с 5:0 във финала на Купата на лигата, за да спечели първия трофей в 100-годишната история на клуба.

Четвъртодивизионният Брадфорд бе отстранил три тима от Висшата лига по пътя си към "Уембли" - Уигън, Арсенал и Астън Вила, но срещу Суонзи разликата в класата бе очевидна. Нейтън Дайър откри резултата в полза на "лебедите" още в 16-та минута, а Мичу удвои малко преди почивката. Дайър вкара втория си гол в 48-та минута, а малко след това вратарят на Брадфорд получи червен картон за нарушение в наказателното си поле. Джонатан де Гузман реализира дузпата, а в самия край оформи крайното 5:0. По този начин феновете на Суонзи имаха възможността да празнуват с трофей в 100-годишнината на клуба. /БГНЕС