Реал Мадрид победи Барселона с 3:1 в реванша от полуфиналите за Купата на Краля и след триумфа се класира за финала на турнира.

"Белият балет" категорично надигра съперника си насред "Ноу Камп", като герой за тима за пореден път стана Кристиано Роналдо, който отбеляза две попадения. Роналдо откри резултата 1:0 в 13-та минута, след като излъга отбраната на каталунците. До края на полувремето нови голове не паднаха. Отново португалецът се разписа и в 57-та минута, когато Пинто изби удар на Ангел ди Мария, но топката попадна в Роналдо, който увеличи на 2:0. Всички надежди на Барселона се изпариха в 67-та минута, когато Рафаел Варан отбеляза за 3:0. Барселона успя да отбележи почетно попадение в 89-та минута и оформи крайния резултат 1:3. След успеха си Реал се класира за финала на турнира, където ще се изправи пред Атлетико Мадрид или Севиля на 18 май.