Рафаел Надал нямаше никакви проблеми във втория си мач на силния турнир в Акапулко с награден фонд 1,2 милиона долара и се класира за четвъртфиналите след победа над Мартин Алунд с 6-0, 6-4.

Бившият номер 1 в света се справи с аржентинския квалификант за час и 17 минути, след като реализира четири пробива и отрази и трите възможности за пробив на съперника. Надал, който има баланс от 9 победи и 1 загуба след завръщането си на корта, ще срещне друга аржентинец - Леонардо Майер на четвъртфиналите. Шампионът от последните три години в Акапулко Давид Ферер също се класира за четвъртфиналите, след като победи Уейн Одесник с 6-2, 6-1, а следващият му съперник ще бъде Паоло Лоренци. Напред продължават още Николас Алмагро, Фабио Фонини, Орасио Себайос и Сантяго Хиралдо. /БГНЕС