Монпелие срази у дома Рен с 2:0 и по този начин, постигайки третата си поредна победа във френската Лига 1, е вече само на точка от местата, даващи право на участие в европейските клубни турнири.

Домакините обаче трябваше да чакат чак до 75-ата минута, за да поведат в резултата. Централният им бранител Хилтон откри резултата, а 11 минути по-късно победата беше осигурена след гол на резервата Сюлейман Камара. Това не само бе трети пореден успех за Монпелие, но и третата поредна среща, в която отборът не допуска гол в своята врата. Рен пък от известно време насам са в доста лоша серия. Те имат само една победа в последните си шест мача и вече са на четири точки от Топ 4, заемайки седмото място във френския елит. Тимът на Рене Жирар пък дели петото място със Сент Етиен. /БГНЕС