Борусия Дортмунд победи с класическото 3:0 Шахтьор Донецк в срещата реванш от осминафиналната фаза на най-комерсиалния европейски клубен турнир Шампионска лига.

След мача на "Сигнал Идуна Парк" Борусия се запъти към четвъртфиналите с общ резултат от двата мача 5:2.

Домакините доминираха през първата част и успяха да реализират две от създадените положения пред вратата на Шахтьор Донецк.

Борусия поведе в 31-та минута, когато Гьотце центрира от корнер, а Филипе Сантана надскочи Ракитский и с глава се разписа за 1:0.

Домакините удвоиха преднината си в 37-та минута, когато Левандовски центрира в наказателното поле на Шахтьор и оставеният непокрит Гьотце се разписа във вратата на Пятов.

Шахтьор се опита да се върне в играта в началото на второто полувреме, но Дъглас Коща пропиля няколко чисти ситуации.

Така все пак се стигна и до третия гол на германците. Той падна в 59-та минута. Илкай Гюндоган стреля отдалеч, а Пятов не се намеси особено добре и изпусна топката. Това позволи на Якуб Блашничковски да го преодолее и на празна врата вкара и оформи крайния резултат 3:0.