От УЕФА обявиха, че са започнали разследване за действията на сър Алекс Фъргюсън по време на вчерашното дерби между Манчестър Юнайтед и Реал Мадрид, което "червените дяволи" загубиха с 1:2.

Възпитаниците на сър Алекс контролираха събитията на терена, преди реферът Джунеит Чакър да вземе скандално решение да изгони Нани след единоборство с Арбелоа. Това извади Фъргюсън извън кожата му и той поиска обяснение от четвъртия съдия. В крайна сметка Реал стигна до обрат и се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига, а сър Алекс не се появи на пресконференцията след мача. Вместо него, пред медиите застана асистент-мениджърът Майк Филън, който обясни, че опитният шотландец не е в състояние да присъства на пресконференцията. Това обаче е задължително според правилниците на УЕФА и може да доведе до наказание на клуба. /БГНЕС