Пари Сен Жермен и Валенсия завършиха 1:1 в осминафинален мач-реванш от Шампионската лига, като французите се класираха за следващата фаза на турнира с общ резултат 3:2.

Срещата се игра през 45 хил. зрители на стадион "Парк де Пренс" във френската столица. ПСЖ излезе без Златан Ибрахимович, изтърпяващ наказание за два мача, като липсата му до голяма степен намали мощта в атака на парижани.

В отсъствието на Ибра треньорът Карло Анчелоти заложи в предни позиции на Eзекиел Лавеци и Лукас Моура, които бяха подпомагани от Хавиер Пасторе и Клемен Шантом. Двубоят премина равностойно, като головите възможности и пред двете врати се брояха на пръсти.

В 55-ата минута Валенсия откри чрез Жонес, реализирал от далечна дистанция. Радостта на "Прилепите" обаче бе кратка. Увлечени в преследването на втори гол, класиращ ги напред, те се оголиха в защита. За което бяха наказани в 66-ата минута от Лавеци: 1:1. /БГНЕС