ПСЖ успя да обърне до 2:1 закъсалия Нанси, докато Лил също спечели в Лига 1.

Вторият Марсилия пък играе днес и при негов провал, тимът на Карло Анчелоти може да дръпне с 5 точки на върха. Не всичко бе добре за ПСЖ срещу предпоследния Нанси, гостуващ на "Парк де Пренс. Гостите удариха греда в 27-ата минута чрез Ясине Джебур. След това вкараха и заслужен гол 9 минути по-късно след удар с глава на Бенджамин Муканджо. 3 минути след старта на втората част Златан Ибрахимович пропусна златен шанс да изравни. Той все пак го стори в 59-ата минута след пас на Жереми Менес. Шведът вкара и победния гол 3 минути по-късно. Флоран Зите удари греда за гостите в последните секунди. Петият Лил също спечели, надигравайки с 3:1 като гост Валансиен с 2 гола в последните 10 минути. Маор Меликсон даде преднина на домакините в 24-ата минута, преди Рони Роделин да изравни малко преди почивката. Две резерви - Тулио де Мело и Беноа Педрети - вкараха за победителите. В други мачове от Лига 1 Евиан разби с 5:1 Сошо, докато Троа удари друг тим в дъното - Реймс, с 4:2. Аячо и Тулуза записаха победи с по 1:0 над съответно Лориен и Брест.