Григор Димитров се класира за третия кръг на турнира от сериите Мастърс в Индиън Уелс, след като в първия си мач победи квалификанта Матю Ебдън с 6-4, 6-4.

Първата ракета на България бе отличен на собствен сервис и загуби само осем точки при своите подавания в целия мач. Димитров отрази и трите възможности за пробив, които се откриха пред съперника му, а от друга страна успя да постигне по един пробив в двата сета, за да стигне до успеха след час и 7 минути. За място в четвъртия кръг на турнира Григор ще спори със световния номер 1 Новак Джокович, който срещна неочаквани затруднения срещу италианеца Фабио Фонини, но в крайна сметка победи с 6-0, 5-7, 6-2. Това ще е втори мач между двамата, като миналата година на Мастърса в Шанхай сърбинът спечели с 6-3, 6-2. /БГНЕС