Депортиво Ла Коруня сложиха край на серията си от девет мача без победа, надвивайки с 3:1 гостуващия тим на Селта Вига в среща от испанската Ла Лига.

Мачът, който бе битка между два тима, които се борят през този сезон за оставането си в испанския елит, бе решен, след като в 9-ата минута Рики откри резултата за домакините, а след това в 29-ата минута за удар без топка бе изгонен нападателя на Селта Яго Аспас. Защитникът Силвио Асеведо прати в екстаз феновете на "Супердепор" с мощно далечно воле за 2:0 в 64-ата минута, а резервата Диого Саломао направи резултата класически в 79-ата минута. Бившият отбор на Христо Стоичков само успя да върне един гол в 80-ата минута, дело на Парк Чу-Йонг. Депортиво все пак остава на дъното на класирането с 20 точки, а Селта е точно над снощния си съперник с три точки повече.