Отборът на Пирин Гоце Делчев сътвори изненадата на 18-ия кръг в "А" група, след като едва не победи лидера Лудогорец, завършвайки 1:1 с него като гост.

Единственото попадение в срещата вкара Марио Близнаков в 17-ата минута. До края на полувремето над Разград заваля сняг, а Лудогорец натисна, но така и не стигна до гол. До средата на второто полувреме Марселиньо пропусна още няколко изгодни шанса за попадение, но вратарят Абди Абдиков направи страхотен мач и извади всички опасни положения без онова в 87-ата минута, при което резултатът бе изравнен. Първо Станислав Генчев накара вратаря да се намесва, а след това Александър Барт прати топката в мрежата за крайното 1:1. Левски може да изравни разградчани на върха, ако утре победи у дома последния Монтана. Пирин Гоце Делчев пък събра 22 точки и заема деветото място в шампионата.