Арсенал взе важна победа с 2:0 като гост на Суонзи, докато Ливърпул разочарова и след три поредни победи падна с 1:3 от Саутхямптън.

Първото попадение на негостоприемния стадион вкара зимната покупка Начо Монреал в 74-ата минута. Жервиньо пък реши всичко с попадение в последните секунди. С победата Арсенал излезе на пето място във Висшата лига, на 2 точки от четвъртия Челси. Саутхямптън пък все повече се приближава към спасението след успеха с 3:1 над уж набралия скорост Ливърпул. Домакините вкараха чрез Морган Шнайдерлин и Рики Ламбърт, а между попаденията им се разписа Коутиньо за гостите. През втората част падна само един гол - в 80-ата минута Джей Родригес направи 3:1. "Светците" вече са на 7 точки от зоната на изпадащите, докато Ливърпул остава седми. 6 точки над чертата пък е Астън Вила, който надигра последния КПР с 3:2 за важен успех у дома. Стоук и Уест Бромич завършиха без голове.