Кими Райконен с Лотус триумфира в първата надпревара от Формула 1 за сезона. Финландецът бе най-бърз от всички в Гран при на Австралия в Мелбърн.

Втори финишира Фернандо Алонсо (Ферари), а трети се нареди световния шампион Себастиан Фетел (Ред Бул), който потегли от първа позиция. Фелипе Маса и Люис Хамилтън завършиха съответно на четвърто и пето място. Вторият пилот на Ред Бул Марк Уебър финишира шести, следван от Адриан Сутил и Пол ди Реста. Състезанието в Мелбърн напълно оправда очакванията, че предстои един от най-оспорваните сезони във Формула 1, а британският тим Лотус потвърди амбициите си да се бори за титлата. 33-годишният финландец Райконен закръгли на 20 победите си в "кралските гонки". Той спечели световния шампионат през 2007 г. с Ферари. /БГНЕС