България стигна до много ценно равенство 1:1 като гост на Дания в квалификационен мач за Мондиал 2014 в Бразилия. "Лъвовете" дори могат да съжаляват, че не постигнаха пълен успех, тъй като изравнителният гол падна след спорна дузпа.

Станислав Манолев откри в 51-ата минута при една от нашите контраатаки, а Даниел Агер вкара за 1:1 от бялата точка.

Дания натисна от първата секунда и в 3-ата минута като по чудо се разминахме с гол в нашата врата. Николай Михайлов изби неубедително с крак удар от фаул, а при последвалото меле Корнелус не успя да намери пролука за стрелба.

Българите удържаха началния домакински натиск и постепенно излязоха от своята третина, като Минев и Тонев първи опитаха да застрашат вратаря на "червения динамит" Стефан Андересен.

За съжаление в 23-ата минута Любо Пенев трябваше да извърши принудителна смяна и на мястото на контузения Николай Бодуров влезе Радослав Димитров. Миг след смяната Ники Михайлов спаси врата си от сигурен гол след удар на Стокхолм от непосредствена близост.

Веднага след това пак Гаджев изпусна Стокхолм при втория пореден корнер, но за наше щастие ударът на датчанина мина встрани от вратата.

В 36-ата минута Георги Миланов се подхлъзна в наказателното поле, а в последствие подаде грешно към Ериксен, чийто шут отново като по чудо не намери очертанията  на вратата зад Ники Михайлов.

Първата опасност пред домакинската врата дойде малко преди почивката. Контраатака, започната от вратаря Михайлов и минала през Георги Миланов, бе завършена от Ивелин Попов с далечен шут. Стражът на "червения динамит" Стефан Андерсен обаче изби в ъглов удар.

Скоро след подновяването на играта след почивката Ивелин Попов открадна топката в центъра, но взе грешното решение да подава при ситуация двама на един и осуети сериозна възможност да изненадаме датчаните.

Дойде обаче 51-ата минута, когато Дяков поде нова контраатака, Георги Миланов проби по лявото крило, стигна до аутлинията и центрира към връхлитащите Попов и Манолев. Станислав Манолев бе по-добре пласиран и с левия крак опъна мрежата зад Андерсен - 1:0 за Бъглария!

Радостта ни обаче трая кратко. В 61-ата минута Илия Миланов направи нарушение в наказателното поле, но преди да бъде спънат, Корнелиус като че ли игра с ръка. Даниел Агер се нагърби с изпълнението на наказателния удар и не сгреши - 1:1.

В 78-ата минута нова контраатака на българските "лъвове", проведена от Тонев и Миланов, завърши с неубедителна стрелба на първия.

Заключителен натиск опитаха да осъществят домакините, а влизането на терена на 202-сантиметровия Макиеонок подсказа, че "червения динамит" ще разчита на центрирания в последните секунди. Всички изсипани топки в българското наказателно поле обаче бяха отразени и до опасност преди Ники Михайлов не се стигна.

Така България спечели ключова точка по пътя към Мондиал 2014 и остана на второ място в група "Б" пред днешния съперник и Чехия.