Холандия е само на две победи от класиране на Мондиал 2014, след като победи с 4:0 Румъния в мач от квалификационна група D за Мондиал 2014.

Отборът на Луис ван Гаал има нужда само от две победи в оставащите им четири мача, за да се класират директно на световното първенство в Бразилия. Домакините поведоха с 1:0 още в 12-та минута, след гол на Рафаел ван дер Ваарт. Останалите попадения за Холандия паднаха през втората част на мача. В 56-та минута Робин ван Перси се разписа за 2:0, отново той вкара за Холандия, след като в 64-та минута Холандия получи право да изпълни дузпа. Четвъртият гол за Холандия падна в 90-та минута и бе дело на Джърмейн Ленс, който оформи крайното 4:0. След успеха си Холандия е с 18 точки на върха в групата, а Румъния е трета с 10. В другите мачове от групата Турция и Унгария завършиха 1:1, а Естония победи Андора с 2:0. /БГНЕС