Германия не пощади Казахстан, след като победи отбора с 4:1 във втория мач между тимовете от квалификационна група С.

В първия мач в Астана Бундесмашината надделя с 3:0 над опонентите си, а в срещата след пет дни в Нюрнберг момчетата на Йоаким Льов сътвориха още по-убедителна победа. Резултатът можеше да е фрапиращо по-голям, ако германците не бяха ударили шест греди. Резултатът 1:0 откри Марко Ройс в 23-та минута, а четири минути по-късно съотборникът му от Борусия Дортмунд Марио Гьотце удвои преднината на Бундестима на 2:0. Илкай Гюндоган оформи класическото 3:0 в 31-та минута след пас на Месут Йозил. В началото на второто полувреме Казахстан все пак успя да отбележи почетно попадение и резултатът стана 3:1. Марко Ройс обаче вкара още един гол, с което оформи крайният резултат на 4:1. В другия мач от групата Република Иралндия и Австрия завършиха 2:2 след равенството и двата тима имат по осем точки. С осем точки са и Швеция. /БГНЕС