Властите в Лихтенщайн съобщиха, че са предоставили на Съединените щати данни за фондациите и останалите инвестиционни инструменти, собственост на американски граждани, които Вашингтон подозира в укриване на данъци.
Решението е резултат от молбата на американското министерство на правосъдието да получи подробности за близо 20 компании, опериращи в Лихтенщайн – малка европейска държава, известна със законите си за банкови тайни, подобни на тези в съседна Швейцария.
"Това, с което разполагахме, вече бе предадено на американските власти", обяви Катя Гей – директор на службата за международни данъчни въпроси в Лихтенщайн.
Данните, изпратени на Вашингтон, обхващат дейността на въпросните фондации в периода от 2008 до наши дни. Според местно издание, Съединените щати търсят информация за американци, които притежават швейцарски банкови сметки и фондации в Лихтенщайн. /АФП
Коментари
Добави коментар