Отборът на Ливърпул осъществи обрат до 2:1 като гост на Астън Вила, за да остави бирмингамци здраво в борбата за оцеляване във Висшата лига.

Домакините откриха резултата в 31-ата минута чрез головата си машина Кристиан Бентеке. Белгиецът засече едно подаване от Габи Агбонлахор с полуволе и прати топката в мрежата на Пепе Рейна. Последваха две страхотни прояви на вратаря на Вила Брад Гузан след удари на Луис Суарес и Стивън Джерард, но до почивката резултатът остана 1:0 за тима на Стилиян Петров. В самото начало на втората част Джордан Хендерсън изравни след хубав пас на Фелипе Коутиньо. Последваха нов пропуск на Коутиньо и греда на Глен Джонсън, преди да бъде отсъдена дузпа за гостите. Това стана в 60-ата минута за фаул срещу Нейтън Бейкър срещу Суарес. Стивън Джерард вкара от бялата точка за 2:1, а след това изчисти една топка от голлинията, за да остави трите точки за своя тим. Бентеке вкара и гол в края, но той бе отменен заради засада. След поражението Вила са 18-и в класирането с равни точки със 17-ия Уигън, но и мач повече.